Poznaj naszą pszczelą rodzinę!

Królowa
Karolinka

silny piotruś

larwa laura

zalatany

marek

gŁODNY WŁODEK

weSOŁY TOMEK

WOJTEK

BUDOWNICZY

Pewnie zastanawiasz się, o co tu właściwie chodzi. Już spieszymy z odpowiedzią! Chcielibyśmy się z Tobą zaprzyjaźnić i towarzyszyć Ci na co dzień.


Dlatego wraz z Galerią Wołomin przygotowaliśmy super akcję, dzięki której możesz nas zabrać do domu. Oczywiście w postaci maskotek - prawdziwe pszczoły muszą mieszkać w ulu :)


Jak to zrobić? Poniżej sprawdzisz zasady naszej promocji!

W dniach 4 maja – 1 czerwca 2021

  • rób zakupy za minimum 50 zł na jednym paragonie
  • rejestruj paragony w Punkcie Obsługi Promocji
    i w aplikacji SEZAM 2.0

  • zbieraj naklejki... i odbieraj nagrody!
  • otrzymać maksymalnie 1 naklejkę za paragon na kwotę min. 50 zł,
  • zarejestrować 3 paragony dziennie, nie starsze niż 3 dni,
  • zarejestrować 1 paragon z jednego sklepu raz w tygodniu,
  • odebrać w ramach Promocji maksymalnie 7 różnych maskotek.

uczestnik może:

Szczegóły w Regulaminie Promocji dostępnym online, w Punkcie Obsługi Promocji w godzinach jego funkcjonowania lub w siedzibie Organizatora.

Konkurs z okazji Dnia Dziecka!
Co należy zrobić?

Szczegółowe informacje w Regulaminie Konkursu dostępnym w Punkcie Obsługi Konkursu

KAŻDY ZESKANOWANY KOD QR TO IKONKA PSZCZÓŁKI NA TWOIM TELEFONIE

Po zebraniu wszystkich ikonek pszczółek pojawi się pytanie konkursowe:
„Odpowiedz w jednym zdaniu: Dlaczego należy chronić pszczoły?”


5 uczestników z najciekawszymi odpowiedziami zostanie nagrodzonych i poinformowanych o wygranej telefonicznie do dnia 8 czerwca br.

1 czerwca zgłoś się do Punktu Obsługi Promocji (w godz. 12:00-20:30).


Odbierz od hostessy mapę konkursową.

Zadanie konkursowe polega na odnalezieniu 15 kodów QR rozmieszczonych na terenie Centrum. Aby je znaleźć skorzystaj z mapki.

Przejdź do strony Konkursu >>>
Przejdź do strony Konkursu >>>

Zarejestruj się na stronie konkursu i rozpocznij wesołą wyprawę w naszym Centrum

Zobacz, co m.in. oferuje nasze Centrum:

Podobnie do Pszczółkowej Promocji działa aplikacja SEZAM 2.0. Po każdych zakupach możesz skanować w niej paragony o wartości min. 30 zł. Każda złotówka to jeden punkt, a punkty wymieniać możesz na nagrody!

625 pkt

1250 pkt

1446 pkt

4950 pkt

pianka do ciała mango hebe

harry potter i kamień filozoficzny świat książki

zestaw remodeling

ziaja

gra bileciki do kontroli

świat książki

Ile naklejek mogę dostać za jeden paragon?

Uczestnik może otrzymać max. 1 naklejkę za paragon na kwotę min. 50 zł.

Każdego dnia można zarejestrować 3 paragony, które nie są starsze niż 3 dni.

Ile paragonów dziennie mogę zarejestrować w akcji?

Czy dostanę naklejki za paragony wyłącznie z jednego sklepu?

Każdy uczestnik może zarejestrować 1 paragon z 1 sklepu raz w tygodniu

Czy mogę przygarnąć aż pięć Larw Laur?

Pszczółkowa Promocja polega na skolekcjonowaniu całej pszczelej rodziny, tj. 7 różnych pszczółek.

Czy żeby wziąć udział w zabawie, muszę mieć aplikację Sezam 2.0?

Tak, musisz mieć aplikację Sezam 2.0. Ale jeśli jeszcze jej nie masz, pobierz teraz i zarejestruj konto w programie lojalnościowym. Z aplikacją pomogą ci również hostessy w Punkcie Obsługi Promocji.

Założenie pasieki jest elementem długofalowej polityki NEPI Rockcastle, właściciela 12 galerii handlowych w Polsce, która jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera proekologiczne działania i akcje, a jedną z nich jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i uświadamianie jak ważna jest ich ochrona.


Pasieka przy Galerii Wołomin powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem” i jest trzecią, po pasiekach w Galerii Tomaszów i Focus Mall Piotrków Trybunalski, pasieką w centrach należących do NEPI Rockcastle.

Data utworzenia pasieki:

2020

Liczba uli:

4

Liczba pszczół:

200 000

Miodna pasieka przy Galerii Wołomin liczy 4 ule, w których mieszka blisko 200 tys. pszczół. Do naszej pasieki wybraliśmy popularną rasę pszczół kraińskich (tzw. krainkę). Są to pszczoły łagodne, które świetnie odnajdują się w środowisku miejskim. Pasieka ustawiona została na wydzielonym i ogrodzonym terenie na tyłach Galerii Wołomin, bezpiecznym zarówno dla klientów jak i dla samych pszczół. Dodatkowo teren wokół pasiek został zaaranżowany w taki sposób, by dostarczyć tym owadom kwiatów bogatych w pyłek i nektar.


Pasieka przy Galerii Wołomin ma na celu ochronę pszczół i dzikich zapylaczy oraz zwrócenie uwagi, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu.

od założenia pasieki zebraliśmy

miodu!

...DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻESZ POMÓC PSZCZOŁOM

Możesz zostawić fragment naturze – nie koś, nie grab liści, nie wypalaj trawy. Takie miejsce stanie się schronieniem dla wielu zapylaczy. Pamiętaj, że przyciągając do swojego ogrodu owady zapylające nie tylko dbasz o to, by miały co jeść i gdzie mieszkać, ale również zwiększasz plon ze swoich upraw!

Pszczoły bardzo ciężko pracują. To sprawia ,że są spragnione, szczególnie w upalny dzień. Postaw w zacisznym miejscu poidełko ze świeżą wodą dla owadów. Możesz kupić specjalne poidełko, ale także łatwo zrobisz je samodzielnie – wystarczy do niewielkiego płaskiego pojemnika (np. stary talerz) wsypać kamyczki i zalać wodą do takiej wysokości, by owady mogły usiąść na kamykach.

Wybieraj gatunki kwitnące w różnych porach roku, tak aby zawsze owady mogły znaleźć źródło pyłku i nektaru. Do najpopularniejszych kwiatów stanowiących pożytek dla owadów należą: wrzosy, lawenda, kocimiętka, rudbekia, jeżówka, budleja i wiele innych obficie kwitnących.

Zmień chemiczne środki zwalczania szkodnikówna naturalne. W tym celu świetnie sprawdzająsię wywary, napary i gnojówki z różnych roślin,np. z pokrzywy, skrzypu, czosnku, wrotyczu czyżywokostu. Stosowane regularnie i w odpowiednichdawkach z powodzeniem pozwolą Ci nie tylkouporać się ze szkodnikami, ale też wpłynąpozytywnie na kondycję kwiatów i drzew.

W ulu królowa jest największa. Przebywa tam niemal stale i nie wykonuje żadnych prac związanych z jego budową i gromadzeniem zapasu pokarmu. Jest natomiast matką wszystkich mieszkających tam pszczół.

Pszczoły miodne niewiele śpią. Zamiast tego, spędzają noce nieruchomo, oszczędzając energię na następny dzień.

Pszczoła robotnica jest najmniejsza w ulu, ale najbardziej pracowita. Posiada języczek, znacznie dłuższy niż ten matki i trutnia, co ułatwia jej pobieranie nektaru z kwiatów.

Wiedziałeś, że pszczoły miodne to jedyne owady, które produkują żywność spożywaną przez człowieka? Tak, to prawda! Robimy znacznie więcej! Bez nas nie byłoby Twoich ubrań, owoców, warzyw czy nawet kawy.

Czy wiesz, że...