W sobotę 15 października Galeria Wołomin zaprasza na ekologiczne warsztaty organizowane przez startup społeczny Dotlenieni.org, działający na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, dlaczego warto dbać o tereny zielone i jak można zaangażować się w sadzenie drzew w najbliższym otoczeniu.

Galeria Wołomin angażuje się w inicjatywy ekologiczne i wspiera ochronę środowiska naturalnego, w którym funkcjonuje. Stąd pomysł, by aktywnie włączyć się w proces nasadzeń drzew i popularyzacji wiedzy na temat korzyści z tworzenia terenów zielonych. We współpracy z Dotlenieni.org zaplanowaliśmy dzień edukacji i zabawy! Podczas każdej z czterech tur warsztatów, które rozpoczną się o godz. 12, 14, 16 i 18, będzie można poznać tajniki roślin, stworzyć kokedamę oraz posadzić wirtualne drzewo, które wczesną jesienią zostanie zamienione na prawdziwe i zasadzone w pobliżu Wołomina. Warsztatom będzie towarzyszył też ekologiczny konkurs, w którym będzie można wygrać nagrody, m.in. hulajnogę.

Rundy konkursowe odbędą się w wyznaczonych godzinach:
I runda: 11:00 – 13:00, II runda: 13:00 – 15:00, III runda: 15:00 – 17:00, IV runda: 17:00 – 19:00.

Regulamin konkursu ➝

Zachęcamy do udziału w naszej akcji, bo wspólnie możemy zadbać o to, by Wołomin był jeszcze bardziej zielony. Czekamy w sobotę, 15 października od godziny 12:00, w pobliżu strefy gastronomicznej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Akcja jest kolejnym działaniem w ramach kampanii edukacyjnej „Nie bądź plastik” ➝