https://galeriawolomin.pl/

 

23 kwietnia Galeria Wołomin ukończyła, z wynikiem pozytywnym, certyfikację obiektu pod kątem jakości powietrza. Przeprowadzone przez renomowanego producenta filtrów – firmę SFM Filtry – badania potwierdziły, że Galeria Wołomin spełnia rygorystyczne wymagania normy ISO 16890.

Co posiadanie Certyfikatu Jakości Powietrza oznacza dla klientów Galerii Wołomin? Na terenie obiektu stosowana jest najnowsza technologia filtracji powietrza. Powietrze po przejściu przez filtry oczyszczane jest nie tylko z podstawowych cząstek stałych zawieszonych w powietrzu, ale również z cząstek smogu i innych związków chemicznych – co potwierdzają certyfikaty filtrów przyznane przez niezależny ośrodek badawczy Fiatec. Filtry te absorbują aż do 90% zanieczyszczeń z powietrza.

Certyfikatem Jakości Powietrza może się pochwalić obecnie niewielka ilość obiektów w Polsce. Do ich grona niedawno dołączyła Galeria Wołomin.

Galeria Wołomin realizuje szereg działań poprzez które wyraża troskę o środowisko naturalne i swoje najbliższe otoczenie – m.in. na terenie obiektu prowadzona jest segregacja odpadów, centrum zachęca klientów do korzystania z transportu rowerowego poprzez przygotowaną na terenie obiektu infrastrukturę jak ścieżka rowerowa czy miejsca parkowania dla rowerów. Galeria Wołomin angażuje się również w proedukacyjne wydarzenia, takie jak Zbiórka elektroodpadów, która miała miejsce 21 kwietnia, a także organizując przy okazji wydarzeń dla dzieci edukacyjne warsztaty m.in. o tematyce ekologicznej.