Kończy się Circular Week, w trakcie którego inspirujemy Was do cyrkularnych zachowań. Dzisiaj przypominamy o kampanii „Nie bądź plastik”. Już od kilku lat zachęcamy w niej do rezygnacji z plastikowych opakowań i gadżetów. 

Użyteczność takich produktów jest krótka, szybko trafiają do kosza, a rozkładają się latami, np. rozkład torby foliowej może trwać kilkaset lat, według niektórych źródeł nawet 400 lat! A więc zastąp je wielorazowymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska alternatywami. Lunchbox zamiast styropianowego pojemnika na danie na wynos, woskowijka w miejsce folii śniadaniowej na kanapkę (pamiętacie? – niedawno była szansa, by zrobić je w naszej galerii) albo własny kubek termiczny na kawę. Przy pielęgnacji wypróbuj wielorazowe płatki kosmetyczne, a jeśli jesteś mamą  przetestuj wielopieluchy dla najmłodszych  – to świetne rozwiązania, które pozwolą Ci ograniczyć liczbę odpadów. Jednak pamiętaj – tam, gdzie chodzi o zdrowie, jednorazówki, takie jak np. maseczki czy rękawiczki, choć są nieekologiczne, to jednak niezbędne.

Masz swój ulubiony nawyk, który wspiera cyrkularne zachowania, nie generuje odpadów lub pozwala na powtórny obieg surowców? Zainspiruj nas na naszym profilu Facebook. Z okazji Circular Week już w kolejnym tygodniu podzielimy się z Wami naszym Cyrkularnym Przewodnikiem. Dzięki temu łatwiej Wam będzie stosować cyrkularne rozwiązania na co dzień.